Důležité informace pro klienty

Tento příspěvek je shrnutím základních pravidel pro úspěšnou spolupráci a přiblížením toho, jak pracuji.

Již 10 let se věnuji lidem, kteří jsou ke mne většinou sami přivoláni svojí intuicí. Ať už si přijdou pro zprávu z automatické kresby, aromaterapii, léčivý dotek nebo duchovní zážitek, vždy pro své klienty dělám maximum. Jejich spokojenost a pocit bezpečí jsou pro mne na prvním místě. Vidím to dobré v každém, kdo ke mne přijde a mým cílem je, aby i on sám došel k té nejlepší verzi sama sebe. Vedu či doprovázím klienty k pocitu štěstí, naplněnosti, smyslu, ale také ke spiritualitě, se kterou mnozí za život ztratili kontakt. Pomáhám lidem rozpomenut se na to, kým doopravdy jsou, zjistit jaké jsou jejich dary, touhy srdce, co je jejich pravda a také jim pomáhám uslyšet hlas jejich duše. O každého se zajímám komplexně – řešíme nejen psychiku, zdraví, tělo, ale také povolání, mezilidské vztahy a zkrátka vše, co klienta ovlivňuje. Vše je součástí všeho, vše musí být ošetřeno. Mým darem je pomáhat lidem vrátit se do rovnováhy, najít řešení na první pohled mnohy neřešitelná, uvidět věci, které ostatní nevidí… A přestože je to, co se při terapii děje, často jemnohmotné, tak má doporučení jsou praktická a v každodenním životě proveditelná. Klient odchází uzemněný, zrelaxovaný, odpočatý, s pocitem lehkosti a s jasnou informací co je potřeba v životě začít dělat jinak.

Aby to vše mohlo fungovat, je samozřejmě potřeba, abychom si s klientem sedli. Většinou člověk přichází už připraven, tedy s důvěrou a sympatiemi. Někdy se ale stane, že klienta musím odmítnout. Dříve jsem se snažila zavděčit se všem, dnes už vím, že to je nemožné. Občas také přijde někdo ze zvědavosti, protože slyšel že skrze Automatickou kresbu toho hodně vidím a hned z toho je senzace. Ano, kresba ukáže co je potřeba řešit a to, co mi předem člověk neřekl, ale pokud klient není připravený nebo nechce ve svém životě udělat změny a čeká, že je udělám za něj, nebo že se prostě nějak stanou, tak nemá smysl ani kresbu dělat. Jasno slyšení a jasno vidění mi nejsou cizí, ale věštkyně nejsem. Pokud chcete věštit budoucnost, ráda Vám doporučím dobrou kartářku.

PRAVIDLA ÚSPĚŠNÉ SPOLUPRÁCE
aneb co potřebujete než do procesu semnou vstoupíte

  • OTEVŘENOST a JASNÝ CÍL

Abych se na člověka mohla napojit, potřebuji aby byl uvolněný, otevřený novým věcem a zážitkům, aby nehodnotil, nesoudil a nechal věci plynout s důvěrou, že se ukáže přesně to, co má. Já sama nikdy nic při terapii nevymýšlím, ale nechávám se vést tím, co přichází a co mi klient sám ukazuje. Nedokážu vždy předem říct co přesně se bude dít a jak dlouho bude naše spolupráce trvat, než dojde k vytouženému cíli. Je ale důležité vědět, co klient chce ve svém životě změnit, na čem chce zapracovat, jaký má záměr. Jeho cíl je pak ústředním bodem ke kterému se vracíme a mým úkolem je klienta na jeho cestě k cíli udržet. Pokud klient nemá jasný cíl, ale přesto cítí touhu na sobě pracovat, tak i to je v pořádku, většinou se nám již na prvním sezení i díky kresbě ukáže na co je potřeba se zaměřit. K tomu, aby se klient uvolnil, vypnul rozum a zapojil intuici, využívám s úspěchem aromaterapii, dechová cvičení i samotné Angelic reiki. Všechny metody potom kombinuji při Aluna terapii, což je název pro způsob, kterým pracuji.

  • ČAS a FINANCE

Ať už je Vaším cílem zlepšit ve svém životě cokoliv, asi tušíte, že to nebude hned. Abych Vás mohla provázet, je potřeba si uvědomit, že je to dlouhodobý proces. Nic, co se v těle, mysli nebo duši projevuje jako nerovnováha, nevzniklo za noc. Nelze proto očekávat, že jedno sezení, byť hluboké a moudré, něco vyřeší. Ano, uleví se Vám a budete vědět kde jste a co je potřeba začít měnit a jak, ale to nejdůležitější je v započatém procesu vytrvat, i když ke zlepšení dojte třeba už po druhém setkání. Aby vůbec měla spolupráce smysl, stanovila jsem min. počet sezení na 5, ale většinou je potřeba spolupráce delší. Jak dlouho přesně, to předem nikdy nevím. Mám klienty, kteří chodí roky a pak také ty, kteří po 5 sezeních mají „vyřešeno“ a už se nevidíme anebo přijdou jednou za čas. Udržovací interval po tom, co klient docházel delší čas (týdně, co 14 dní nebo 3 týdny) v jeho životě došlo k zásadním změnám, ale chce se na své cestě udržet, je 1 měsíc. Po delším období se většinou těžko navazuje a nemáme možnost kontinuální práce na tom, co jsme již otevřeli.

Ke každému člověku přistupuji z přirozeného, holistického pohledu, tedy jako k bio-psycho-socio-spirituální bytosti. Podle aktuálních potřeb klienta při Aluna terapii využívám a kombinuji léčivou energii Angelic Reiki®, aromaterapii, Aura-Somu, masážní techniky, práci s dechem, automatickou kresbu, fonoforézu, Rituály, konstelační vhledy a mimosmyslové napojení. Velmi často také využívám sílu bylin, esenciálních olejů, potravních doplňků, tělových svící Tádé či vykuřovadel, které se platí zvlášť. Pokud klientovi vytestuji, že něco z toho jako doplněk k terapii potřebuje, tak se samozřejmě rozhoduje sám a vybírá dle svého přání a finančních možností.

Ceník jednotlivých služeb je uveden na mých stránkách: AlunaSlužby. Pro pravidelné klienty mám připravené bonusy, dárečky a slevy – např. Výhodný balíček 5ti sezení s 10% slevou na Aluna terapii. V případě, že si klient zrovna nemůže terapii dovolit ale přesto má touhu na sobě pracovat, jsem ochotná poskytnout slevu.

  • TRPĚLIVOST a DŮVĚRA

Individuální sezení je velmi intenzivní proces, při kterém veškerou pozornost věnuji klientovi a jeho potřebám. Načítám přitom nejen to, o čem vědomě ví, ale také to, co je skryté, neviditelné a neslyšitelné, co mi ukazuje jeho duše či nevědomí. Někdy také, přestože se na to nespecializuji, přijde vzkaz od zemřelé blízké duše, ať už lidské nebo zvířecí. K tomu, abychom se mohli dostat do hloubky, uvidět, uslyšet a zvědomit to vše je potřeba nejen klientovo odhodlání, ale také trpělivost, ochota věci měnit, ochota řídit se doporučeními, neočekávání a důvěra v to, že proces může trvat déle, než jsme si naplánovali. Pokud klient souhlasí a do procesu semnou vstoupí, beru ho do svého systému a pracujeme spolu i když se nevidíme. Když se pak rozhodne z otevřeného kruhu vystoupit aniž bychom jej uzavřeli (odejde dřív než dokončíme 5 sezení, nebo na objednaný termín nedorazí a nedomluví si náhradní) je to samozřejmě jeho rozhodnutí které respektuji, ale pro mne je to nedokončená práce, neuzavřený kruh. Důvěra, která je při jakékoliv terapii zásadní, vzniká nejen u klienta, ale také u mne. I terapeut potřebuje vědět, že v procesu klient vytrvá, že je pravdivý a že je na něj spolehnutí, jedině tak může svou práci vykonávat na 100 %.

  • SLUŠNOST a RESPEKT

Jako můj klient máte právo se mi kdykoliv ozvat, ale prosím, respektujte také můj čas odpočinku. Psát mi v 9 h večer že asi nestíháte zítra přijít na sezení nebo mi volat v neděli jak se dělá objednávka opravdu není OK. Výjimkou je samozřejmě pokud se děje něco akutního. Když je to zrovna v mých silách, jsem ochotná klienta ošetřit na dálku i o víkendu, podívat se skrze kresbu co se děje, poradit jaký esenciální olej aplikovat apod. Někdy také za klienty jezdím do nemocnice nebo domů, pokud nemohou přijet zamnou. V případě velké vzdálenosti nebo časové tísně lze udělat sezení přes Skype.

Za slušnost také považuji to, že se klient ve zprávě omluví, pokud nestíhá nebo má zpoždění. Nejsem vychovatelka, ale napsat jen „prijdu o pul hodiny později“, není OK. Klient tak dává najevo že si neváží ani mého, ani svého času.

  • POVĚDOMÍ O STORNO PODMÍNKÁCH

Pokud se klient neomluví nebo napíše pozdě, čekám v Aluně zbytečně a jeho čas už na poslední chvíli nikomu nenabídnu. A protože mne má práce živí, kdyby toto dělal každý, tak můžu celý krám rovnou zavřít. Opravdu není možné blokovat můj čas a pak čekat, že stačí jen napsat „zapomnela jsem“. To platí samozřejmě o všech službách, ať už jste objednaní na terapii, na masáž nebo na konzultaci.

Při omluvě v časovém úseku kratším než je 24 hodin před objednanou terapií si účtuji storno poplatek v částce celé ceny terapie. Poplatek se tedy odvíjí podle toho, kolik času jsem si na klienta blokovala. Uhradit storno poplatek je možné bankovním převodem a to nejlépe do 14 dnů od nevyužití služby, nebo osobně po předchozí domluvě. Pokud klient vzniklý storno poplatek neuhradí, vedu ho jako dlužníka a již nebude mít možnost dalšího objednání. Číslo účtu: 670100-2212102470/6210.

Samozřejmě že jsou situace, kdy se děje něco neočekávaného a Vy se nemůžete dostavit. Pokud se člověk omluví a domluvíme se rovnou na náhradním termínu, většinou mu storno poplatek odpustím. Všechno je na osobním přístupu a na domluvě.

  • ZPĚTNÁ VAZBA, ZAPISOVÁNÍ POCITŮ a PÉČE O SEBE

Při Aluna terapii využívám mimosmyslové napojení a informace které mi přichází, často doslova chrlím. Je možné, že některou důležitou informaci bude potřeba dodatečně probrat a dovysvětlit. Je také možné, že spolu otevřeme něco hodně náročného a Vy budete odcházet velmi unavení a zmožení, byť jste celou dobu jen leželi na lehátku. Tělo se vypořádává s novým stavem a všechny projevy – slzy, kašel, pláč, smích, škrundání v břiše, brnění, pocit tepla, chladu, apod. jsou při terapii normální. Po terapii by se Vám mělo ulevit, mělo by Vám to celé dávat smysl a mělo by Vám být lépe, ale v průběhu dalších dnů se můžou na povrch dostat různé další související „věci“ a to nemusí vždy být příjemné. Občasné a dočasné zhoršení stavu je také normální, ale nemělo by trvat moc dlouho. Pokud se děje něco, s čím si nevíte rady, můžete mne kontaktovat.

Co se týká zapisování pocitů, velmi svým klientům doporučuji vést si o jednotlivých sezeních krátké zprávy. Při terapii přichází důležitá sdělení, vhledy, aha momenty, návody, rady, afirmace, … a to vše je příliš cenné na to, aby to zapadlo pod tíhou každodenních povinností. Pokud si hned ještě ten den vše důležité nezapíšete, je možné, že to zapomenete a to je škoda, protože za to, abyste na to přišli, jste zaplatili. Doporučuji pořídit si hezký zápisníček, do kterého pro Vás bude radost si psát a vždy po sezení napsat datum, jak jste se na začátku cítili, co jsme dělali, na co jste přišli, jaké jsou úkoly na příště a nakonec jak jste se cítili po terapii. Toto zapisování slouží jako mapa Vašeho pokroku a také je velmi důležité proto, abyste zůstali věrní tomu, co jste poznali. Klient si může zapisovat i to, co se děje mezi sezeními a poté se na to můžeme společně podívat. Často bereme to, že se nám uleví jako samozřejmost a máme tendenci spíše vidět to špatné, než to, co se nám povedlo změnit. Zapisování pokroků a příjemných zážitků z terapie i po ní je pro Vás důkazem, že změna je možná. Soustředíme se na to dobré co nám jde a tak se posouváme. Součástí takového zapisování může být i „thank you book“ aneb kniha vděčností – každý večer před spaním si zapsat vše, za co jsme ten den vděční.

Zpětná vazba klientů je pro mne moc důležitá, hodně vypovídá o tom, co vše je v Aluně možné řešit a je inspirací pro nové lidi, kteří o spolupráci semnou uvažují. Za každou takovou recenzi jsem moc vděčná a proto vyzývám každého – pokud jste byli s mými službami spokojení, prosím dejte mi vědět. Recenzi můžete napsat sami přímo na FB Aluny , mailem nebo do kontaktního formuláře a já ji potom umístím na svůj web, pokud si budete přát, tak anonymně.

Následná péče o sebe znamená, že po terapii je vhodné si nic náročného neplánovat, být pokud možno v klidu, nehýřit na večírcích, dát si dobré výživné jídlo (často je po terapii chuť na sladké, tělo se potřebuje uzemnit), poslouchat příjemnou hudbu, dát si horkou aroma koupel, jít brzy spát a zkrátka vše, o čem víte, že Vám to udělá dobře. Skvělá věta je: Co mohu udělat proto, abych se cítil /a ještě lépe? Důležité je také nerozebírat a neanalyzovat to, co se při terapii dělo. To kouzelné je často slovy nepopsatelné a velmi osobní. Přílišným přemýšlením nebo sdělováním obsahu ostatním se účinek i kouzlo ztrácí. Nechte vše působit a jen pozorujte, co se děje, zapisujte. Buďte přitom na sebe hodní a vyvarujte se konfliktů (nároční lidé, místa apod.) Je jen na Vás, jak dlouho si příjemný pocit a dobré naladění po terapii udržíte.

  • SPRÁVNÉ UZAVŘENÍ

Stejně jako jsme kruh na začátku otevřeli, je potřeba jej dobře uzavřít, dát si vzájemnou zpětnou vazbu, podívat se na to, co vše se Vám během docházení povedlo změnit, na čem je potřeba ještě zapracovat a rozloučit se. Pokud z nějakého důvodu klient tento krok vynechá, naše společná práce zůstane nedodělaná. Dobrou zprávou je, že poté, co jeden kruh uzavřeme, má klient v Aluně vždy dveře otevřené a navazování další spolupráce je jednodušší. Prosím, neodcházejte, aniž bychom správně vše dokončili, uzavřeli a rozloučili se.

Co vlastně je provázení moc hezky popsala Monika Michaelová:

Provázení je poskytnutí bezpečného prostoru pro zkoumání a proměnu sama sebe. Je to inspirace a provokace k tomu nejlepšímu, co v nás je. Je to navigace k objevení zdravého potenciálu žít vlastní život v rovnováze s přírodou ve společnosti a v rodině.

Děkuji za vaši důvěru a těším se na naší společnou práci.

Komentáře